ODPUST W LIPNIE

Już tradycyjnie 1 maja, w naszej kaplicy w Lipnie przeżywaliśmy odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Uroczystości odpustowe rozpoczęliśmy w kościele parafialnym spod, którego o godzinie 10 wyruszyła pielgrzymka do Lipna. W drodze był czas na śpiew, rozmowę i wspólną modlitwę różańcową. Po dotarciu do kaplicy w Lipnie, miało miejsce wystawienie Najświętszego sakramentu i spowiedź. Następnie o godzinie 12 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Marcin Szymanki, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Kaznodzieja w kazaniu ukazał św. Józefa jako wzór pracy, zaufania i posłuszeństwa woli Ojca. Na zakończenie Eucharystii miało miejsce poświecenie gałązek Jabłoni. Następnie uczestniczyliśmy w procesji odpustowej zakończonej błogosławieństwem. Po zakończonych uroczystościach, mieszkańcy Lipna podjęli wszystkich pielgrzymów i gości przygotowanym posiłkiem. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom i gościom za obecność, modlitwę i wszelki trud włożony w przygotowanie uroczystości odpustowej.

Bóg zapłać wszystkim, za wszystko.