WIECZERNIK PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

W sobotę, 3 czerwca, po Mszy Św. wieczorowej, przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, odbył się w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Wieczernik z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Członkowie Wspólnoty, razem z ks. Grzegorzem i obecnymi wiernymi, wielbili Ducha Świętego poprzez różne modlitwy przygotowane i opracowane przez księdza.

Czuwanie rozpoczęliśmy od odmówiona Koronki do Ducha Świętego. Następnie, z Katechizmu Kościoła Katolickiego, były przytoczone treści dotyczące darów Ducha Świętego. Z kolei, w wybranych fragmentach z Pisma Świętego, przedstawiono role Trzeciej Osoby Boskiej w działalności i misji Kościoła. Modlący prosili o wytrwałość i męstwo i wszelkie łaski dla całej Parafii a szczególnie dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą do swojego serca dziecięcego serca. Poszczególne modlitwy były przeplatane pieśniami przygotowanymi przez pana organistę. Na zakończenie adoracji ks. Grzegorz udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Po czym odśpiewano Apel Jasnogórski.

Dziękujemy wszystkim obecnym za dar wspólnej modlitwy. Mamy nadzieję, że dzieło modlitewne, którego byliśmy częścią będzie owocowało w naszych rodzinach i całej wspólnocie parafialnej.