Diecezjalne spotkanie Młodzieży w Serpelicach

W dniu 14 września 2017 roku młodzież z naszej parafii, w tym wolontariusze z naszego Sarnackiego oddziału, spotkali się w Serpelicach. Prawie 1600 osób uczestniczyło w tym wydarzeniu.

Spotkanie na Kalwarii Podlaskiej zostało poprzedzone katechezą w kościołach stacyjnych. Młodzież z naszej parafii uczestniczyła w katechezie wygłoszonej przez ks. Łukasza Skarżyńskiego w kościele parafialnym w Sarnakach. W naszej parafialnej świątyni zgromadziła się młodzież z dekanatów: ciechanowieckiego, sarnackiego i sokołowskiego. Następnie udaliśmy się autokarem do Serpelic.

W drodze na Kalwarię odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie słuchaliśmy zespołu Full Power Spirit, znanego z piosenek o treściach nawrócenia. Po koncercie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą celebrował Ks. Biskup Tadeusz Pikus i wygłosił do nas Słowo Boże.

Na koniec pobłogosławił krzyże przywiezione przez młodzież. Wychodząc przechodziliśmy przez bramę z napisem „Krzyż stał się nam bramą”. W tym wydarzeniu braliśmy udział jako wolontariusze i jako uczestnicy. Kiedy młodzież brała udział w katechezie w kościołach stacyjnych, wolontariusze przygotowywali się na ich przybycie na  kalwarii w Serpelicach.

Paulina Golwiej