Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki

W dniach 16, 17 i 18 września 2017 roku (sobota, niedziela, poniedziałek) sarnacki oddział KSM-u kapłanom pomagał w organizacji obchodów Triduum Świętego Stanisława Kostki. Patrona: naszej Ojczyzny, dzieci i młodzieży uczącej się, studentów i ministrantów. W związku z tym w naszej parafii przeżywaliśmy tzw. „Triduum ku czci świętego Stanisława Kostki”. Triduum przygotowane przez księży wikariuszy, polegał na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą połączoną z udziałem w Eucharystii.

W sobotę przygotowaliśmy ognisko i bawiliśmy się z dziećmi po Mszy Świętej wieczorowej. W niedzielę na Eucharystii dla dzieci był obecny nasz sztandar, a młodzież z naszego oddziału zadbała o oprawę liturgiczną i muzyczną. Po nabożeństwie byliśmy animatorami, tańczyliśmy z dziećmi, oglądaliśmy film o Stanisławie Kostce, a także zrobiliśmy dla nich słodki poczęstunek. W poniedziałek przeprowadziliśmy konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy, uczyliśmy dzieci współpracy, zabaw z chustą animacyjną. Razem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po zakończeniu Eucharystii nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, w kategorii plastycznej wygrała Zuzanna Głuchowska, a w konkursie wiedzy Aleksandra Bartoszuk. Każdy uczestnik nie został pominięty i dostał pamiątkowy dyplom i upominek. Po ogłoszeniu wyniku oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez młodzież gimnazjalną ukazujące życie świętego.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanych w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum.  Zapraszamy do fotorelacji

Paulina Golwiej