Zakończenie Wielkiej Nowenny Fatimskiej

13 października ostatni raz w tym roku, w naszej parafii pw. Świętego Biskupa i Męczennika w Sarnakach, odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. Było to szczególne nabożeństwo, ponieważ tego dnia oficjalnie Koło Przyjaciół Radio Maryja zakończyło Wielką Nowennę Fatimską, która miała przygotować naszą wspólnotę parafialną do dobrego przeżycia 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.  Nabożeństwo jak zawsze rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Jakubowicz. Podczas kazania zostało przybliżone wezwanie Maryi płynące do nas z Fatimy „Módlcie się i odmawiajcie codziennie różaniec” i jego aktualność dziś.

Inicjatorem nowenny był pan Tadeusz Radzikowski. W 2009 roku wraz z grupką parafian zgłosił chęć dobrego przygotowania do jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie. Dziewięcioletnia nowenna polegała na codziennym odmawianiu różańca w miesiącach, kiedy miały miejsce objawienia w Fatimie. Począwszy od 1 maja do 30 października wspólnota codziennie prowadziła różaniec z rozważaniami, który kończył się modlitwą Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Jak wspomina pomysłodawca były różne przeszkody i zawirowania, jednak dzieło, które zostało zapoczątkowane 1 maja 2009 roku z Bożą pomocą zostało wypełnione.

Koło Przyjaciół Radio Maryja, w tym szczególnym dniu, prowadziło różaniec Fatimski, który jak zawsze odmawialiśmy przemierzając ulice Sarnak. Podczas nabożeństwa figurę Matki Bożej Fatimskiej niosły poszczególny stany, reprezentujące parafię (mężczyźni, kobiety, małżonkowie, młodzież i dzieci ). Trzeba zauważyć, że niewątpliwym owocem Nowenny jest rozbudowany kult Nabożeństwa Fatimskiego, podczas których parafianie licznie gromadzą się, aby polecać Bogu sprawy Ojczyzny, parafii (szczególnie dzieło budowy nowej świątyni) i swoje sprawy osobiste i rodzinne.

Dziękując Bogu za dar Wielkiej Nowenny Fatimskiej, ufamy, że dzieło, którego udziałem była nasza wspólnota parafialna, będzie przynosiło owoce w naszym życiu parafialnym i osobistym. Już myślimy o Nowennie dziękczynnej.