Opłatek Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca

Trwając w radosnym świętowaniu Bożego Narodzenia Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca działająca przy parafii Sarnaki spotkała się 28 grudnia b.r., aby podzielić się opłatkiem. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią następnie zebraliśmy się w sali sarnackiego wikariatu, aby najpierw skierować nasze myśli ku Świętej Rodzinie, wysłuchać czytanego przez ks. Grzegorza Zasłonkę fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim. Ten, jakże uroczysty, moment uczciliśmy śpiewem najwspanialszej z polskich kolęd „Bóg się rodzi”. Potem, przy dzieleniu się opłatkiem, popłynęły słowa życzeń, czasem słowa otuchy, nadziei.

Na koniec, przy stole zastawionym wigilijnymi potrawami, przygotowanymi przez panie ze wspólnoty, nastał czas serdecznych rozmów, pochwał dla autorek smakołyków, śpiewania kolęd, zwykłego, a jakże niezwykłego bycia razem. Bo najpiękniejsze w spotkaniach opłatkowych jest wzajemne podarowanie sobie odrobiny czasu, o który jakże trudno w dzisiejszym zabieganym świecie.