Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Sarnakach powstał w ok. 1920 roku lecz rozpadło się przez II Wojnę Światową i negatywną sytuację w państwie Polskim. W 2010 roku KSM powstał na nowo dzięki ks. Łukaszowi Suszko. Aktualnie w naszym oddziale znajduje się 13 osób, lecz ta liczba ciągle wzrasta. Naszym hasłem przewodzącym jest słowo „GOTÓW!”, które dodaje na sił do wiernego służenia Bogu, Ojczyźnie i Kościołowi. Naszymi patronami są: Bł. Karolina Kózkówna, Św. Stanisław Kostka, Św. Jadwiga Królowa i Św. Kazimierz Królewicz. Działamy na szczeblu parafialnym i diecezjalnym. W naszej parafii przeprowadzamy takie akcje, jak: „Akcja Kremówka”, „Akacja Znicz”, „Akcja Sianko”, „Akacja Pocztówka”. Również bierzemy udział w wolontariatach diecezjalnych. Organizujemy wyjazdy integracyjne, ogniska oraz atrakcje dla dzieci. Staramy się spotykać 2 razy w miesiąc na spotkaniach integracyjnych, modlitewnych, formacyjnych lub organizacyjnych. We wszystkich naszych działaniach pomagają nam księża wikariusze.

Aktualny skład zarządu KSM Sarnaki:

Prezes: Karolina Domańska

Skarbnik: Natalia Rybaczuk