Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło powstało 18 października 2005 r. Jego założycielami byli ks. Andrzej Oleszczuk, ówczesny proboszcz, i pochodzący z Chybowa, a obecnie mieszkający w Warszawie, p. Tadeusz Radzikowski. Na początku koło stanowiła grupa 27 osób.

Członkowie Przyjaciół Radia Maryja, w okresie letnim, spotykają się w kościele na Mszy św. połączonej z nabożeństwem Fatimskim, które odbywa się w naszej parafii od maja do października każdego 13 dnia miesiąca. Członkowie czynnie angażują się w procesje, z figurą Matki Bożej Fatimskiej, ulicami Sarnak. Podczas nabożeństwa gromadzi się cała parafia, która modli się w intencji naszej wspólnoty lokalnej i Ojczyzny, odmawiając różaniec.

Natomiast w okresie zimowym, tj. od listopada do kwietnia, spotykamy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Eucharystii o godz. 11:30.

Jako wspólnota gromadzimy się również na spotkaniu opłatkowym, które odbywa się zawsze w drugą niedzielę stycznia. Spotkanie rozpoczyna się wspólną Eucharystią, później jest czas na życzenia i agapę w gronie posługujących w naszej parafii księżmi na czele z ks. proboszczem.

Od 1 maja 2009 r. z naszej inicjatywy w okresie letnim (od 01 maja do 3o września ), odmawiana jest codziennie Nowenna Fatimska przed Mszą Św. wieczorową.

Z naszej inicjatywy w parafii organizuje się Jerycha Różańcowe, które gromadzą na całodobowej modlitwie na różańcu wiernych z naszej parafii i nie tylko.

Przyjaciele Radia Maryja aktywnie uczestniczą w życiu parafii. To z ich inicjatywy została ustanowiona w parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Od godziny 15 do 17, członkowie koła i parafianie gromadzą się w kościele na adoracji i modlitwie w intencji kapłanów i nowych powołań z parafii Sarnaki. Członkowie koła objęli swoimi modlitwami tzw. „Margaretką” już 6 kapłanów, którzy posługiwali bądź posługują w naszej wspólnocie.

Zaangażowanie koła to również pomoc materialna w budowie nowej świątyni. Ze składek Przyjaciół Radia Maryja została zakupiona wspomniana wcześniej Figura Matki Bożej Fatimskiej, portal okienny i stacje różańcowe.

Nasza wspólnota co roku uczestniczy w pielgrzymce do Częstochowy, która ma miejsce zawsze w drugą niedzielę lipca.

We wszystkich naszych działaniach pomagają nam księża: proboszcz i wikariusze.

Nasza wspólnota liczy obecnie około 20 osoby i jest otwarta na wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę i spotkać się na wspólnej modlitwie.

ZAPRASZAMY!!!

Powiązane artykuły: