Ogłoszenia XVII Niedziela Zwykła
- Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni (za pracę: Szczepan Kasperuk, Jerzy Rybaczuk i Mirosław Zubkowicz).
- Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
- Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem i w kaplicach. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Bóg zapłać za złożone ofiary w ramach organizowanej przez MIVA Polska – Ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – „podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże”. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu, które umożliwiają im przemieszczanie się na trudnych terenach misyjnych.
- Z racji na wspomnienie św. Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa obchodzimy dzisiaj Dzień Dziadka i Babci. Jest to Dzień Wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
- Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
- 1 sierpnia pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją i zmiana tajemnic różańcowych.
- 1 sierpnia będziemy również obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
- 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
- Tradycyjnie już sierpień przeżywany jest przez Kościół w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Zapraszamy do trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Niech to będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę oraz wynagradzania za grzechy pijaństwa.
- XXXI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w stałym terminie 1-15 sierpnia. Skrócone zasady pielgrzymowania:
- W Pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe
- W tym roku noclegi tylko w namiotach
- W Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter
- Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką dorosłych
- Koszt pielgrzymki: 180 zł (druga i każda kolejna osoba z rodziny 100 zł)
- Grupa Fioletowa (Katedralna) wyruszy 1 sierpnia (niedziela) z Drohiczyna po Mszy Świętej
o godz. 7.00 - Możliwość duchowego pielgrzymowania
- Zapisy na Pielgrzymkę w zakrystii.
- Zachęcamy do zapoznania się ofertą wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży opartych na wartościach chrześcijańskich organizowanych przez Oazę oraz KSM.
- W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam poszczególne KŻR według ustalonego porządku.
- Zostały przygotowane: obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Sarnackiej, album Budowa Kościoła w Parafii Sarnaki, okolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
- Wójt Gminy Sarnaki przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 oraz zachęca mieszkańców do udziału w nim. Od 23 czerwca pracę prowadzą rachmistrzowie spisowi. Proszę skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy przy ich pomocy. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i podpisali przyrzeczenie o zachowaniu w tajemnicy informacji, do których mają dostęp w trakcje realizacji wywiadów spisowych. Jeśli ktoś ma obawy, może rachmistrza zweryfikować dzwoniąc pod numer infolinii spisowej 22 279 99 99. NSP2021.
- W tym tygodniu patronują nam:
• 26 VII – św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
• 31 VII – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.