Ogłoszenia parafialne – XXVI niedziela zwykła 29.09.2024r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek tydzień temu na pomoc dla powodzian. Zebraliśmy 13320zł. Bóg zapłać!
  2. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
  3. Dziękujemy mężczyznom naszej parafii, którzy wczoraj uczestniczyli razem z naszym Ks. Proboszczem w Męskim Oblężeniu Jasnej Góry.
  4. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 15.00 do 18.00. (od 1 października do 17.00)
  5. 5 października, w przyszłą sobotę,  w naszej parafii będzie miała miejsce Uroczysta Msza Święta, podczas której Ks. Bp. Piotr Sawczuk udzieli naszej młodzieży bierzmowania, a także dokona poświęcenia polichromii i nowych witraży, oraz wprowadzi relikwie św. Stanisława Kostki, św. Maksymiliana Marii Kolbego i Bł. Męczenników z Pratulina,  dlatego wszystkich ofiarodawców zapraszamy na  Mszę Świętą o godzinie 11.00
  6. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w środę, czwartek i piątek od godziny 16.15.
  7. Od wtorku, 1 października zmiana godziny Mszy Świętej wieczorowej o 17.00.
  8. Rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej różańcowej. Różaniec w naszej parafii codziennie o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Zachęcamy, aby różaniec odmawiać w kaplicach, remizach a także naszym domach. Dzieci będą na różańcu dostawać naklejki. Za odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny za siebie lub osobę zmarłą. Należy spełnić warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach Papieża i odmówić w sposób ciągły 5 tajemnic z rozważaniami.
  9. We wtorek również poświecenie różańców dla dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej. Po Mszy wieczorowej natomiast konferencja dla ich rodziców.
  10. W środę różaniec z czytaniami próśb i podziękowań do Matki Bożej Sarnackiej.
  11. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  12. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca, nabożeństwo po Mszy o godz. 7.00 i 17.00. Spowiedź od 16.15. Ten dzień to wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, imieniny Papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszym modlitwach.
  13. W I sobotę miesiąca po Mszy o g. 7.00 różaniec wynagradzający, rozważanie tajemnicy i konferencja dla członków KŻR, natomiast o 16.40 rozważanie tajemnicy różańca i różaniec.
  14. W niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.30 nabożeństwo, zmianka tajemnic różańca i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele charytatywne naszej diecezji.
  15. Zachęcamy do czytania Niedzieli.
  16. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana : Śp. Krystyna Miłkowska z Sarnak. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 13.00