Ogłoszenia parafialne – XXIX niedziela zwykła 20.10.2024r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Misję. Bóg zapłać!
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacy przeznaczone na budowę kościoła również dziękujemy państwu Terlikowskim za ofiarowanie Chryzantem. Bóg zapłać!
  3. W ubiegłą Niedzielę było liczenie wiernych w kościele było obecnych 740 osób w kaplicach 195 razem 935 osób Komunię Świętą przyjęło 518 osób. Jeżeli porównamy liczbę do ilości parafian, które podaje urząd skarbowy frekwencja wyniosła 29% jeżeli podamy ilość osób liczonych podczas kolędy frekwencja wyniosła 47%.
  4. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 15.00 do 17.00
  5. Różaniec w naszej parafii codziennie o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Zachęcamy, aby różaniec odmawiać w kaplicach, remizach a także naszym domach. Dzieci będą na różańcu dostawać naklejki. Za odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny za siebie lub osobę zmarłą. Należy spełnić warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach Papieża i odmówić w sposób ciągły 5 tajemnic z rozważaniami.
  6. W najbliższą sobotę o godzinie 16.00 konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka. Jeżeli będą chętni to chrzest odbędzie się w następną niedzielę o godzinie 10.00.
  7. Również w najbliższą sobotę 26 października zapraszamy na kolejne spotkanie Wspólnoty mężczyzn świętego Józefa. Rozpocznie się ono, od różańca o godzinie 17.00,  następnie Msza święta i spotkanie w salce katechetycznej. Zachęcamy mężczyzn naszej parafii nie tylko ze Wspólnoty świętego Józefa na to spotkanie, podczas którego będziemy mogli usłyszeć świadectwo dotyczące Męskiego  Oblężenia Jasnej Góry.
  8. W Polsce, w nocy z piątku na sobotę będzie trwała noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Nasza parafia również chcę włączyć się w to Boże dzieło plan adoracji modlitwy: po mszy świętej wieczorowej o godzinie osiemnastej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny siódmej w sobotę. Zapraszamy członków poszczególnych grup parafialnych do adoracji Pana Jezusa ukrytego w najświętszym Sakramencie: od 18 do 22 Przyjaciele Oblubieńca, od 22 do 2 Mężczyźni ze wspólnoty i nie tylko, od 2 do 6 Kółka Różańcowe, od 6 do 7 ministranci. Zachęcamy wszystkich, aby znaleźli czas aby adorować Pana Jezusa i prosić go o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
  9. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i dnia Zadusznego. Zostały wyłożone kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy modlić się na Mszach Świętych w poszczególnych miejscowościach, a także przez cały kolejny rok. Zachęcamy, aby włączyć się w tą modlitwie, która jest wyrazem naszej pamięci i miłości do naszych bliskich zmarłych. Prosimy, aby z księdzem proboszczem ustalić termin Mszy Świętej w poszczególnych miejscowościach naszej parafii.
  10. Po Mszach Świętych, można tradycyjnie nabyć znicze rozprowadzane przez Caritas naszej diecezji. Koszt to 10 złotych. Dochód jest przeznaczony na dzieła charytatywne czynione w naszej diecezji.
  11. Zachęcamy do czytania Niedzieli.