Ogłoszenia parafialne – XXVIII niedziela zwykła 13.10.2024r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki, przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać!
  2. Dzisiaj,  obchodzimy 4. rocznicę konsekracji naszego Kościoła.
  3. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 15.00 do 17.00
  4. Różaniec w naszej parafii codziennie o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Zachęcamy, aby różaniec odmawiać w kaplicach, remizach a także naszym domach. Dzieci będą na różańcu dostawać naklejki. Za odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny za siebie lub osobę zmarłą. Należy spełnić warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach Papieża i odmówić w sposób ciągły 5 tajemnic z rozważaniami.
  5. W poniedziałek przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie, o tych, którzy biorą udział w wychowaniu dzieci i młodzieży. Zapraszamy na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  6. W piątek, święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia i imieniny naszego wikariusza ks. Łukasza. Pamiętajmy w modlitwie i zapraszamy na różaniec w intencji służby zdrowia i księdza Łukasza 18 października na godzinę 17.00.
  7. W następną Niedzielę, zaczynamy Tydzień Misyjny, taca przeznaczona na misje.
  8. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i dnia Zadusznego. Zostały wyłożone kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy modlić się na Mszach Świętych w poszczególnych miejscowościach, a także przez cały kolejny rok. Zachęcamy, aby włączyć się w tą modlitwie, która jest wyrazem naszej pamięci i miłości do naszych bliskich zmarłych. Prosimy, aby z księdzem proboszczem ustalić termin Mszy Świętej w poszczególnych miejscowościach naszej parafii.
  9. Zachęcamy do porządkowania grobów i naszego cmentarza. Apelujemy po raz kolejny o właściwe segregowanie śmieci na cmentarzu.
  10. Od dzisiaj można tradycyjnie nabyć znicze rozprowadzane przez Caritas naszej diecezji. Koszt to 10 złotych. Dochód jest przeznaczony na dzieła charytatywne czynione w naszej diecezji.
  11. Zachęcamy do czytania Niedzieli.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana : Janusz Gumienniczuk, zam. w Rzewuszkach i Mieczysław Gumienniczuk zam. w Rzewuszkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…