Opłatek Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

Za nami już świąteczny czas Bożego Narodzenia. Oczekiwanie, potem świętowanie przyjścia na świat maleńkiego Dzieciątka, które zbawia świat. Druga połowa Adwentu i jeszcze niemalże cały styczeń jest okresem tzw. spotkań opłatkowych, będących okazją dla różnych grup ludzi do przekazania wzajemnych życzeń, ciepłych słów, do jakże symbolicznego podzielenia się opłatkiem.

Taki „opłatek”, czyli świąteczne spotkanie przeżyła także Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca w Sarnakach. W przedświąteczny poniedziałek 19 grudnia 2016 roku po wieczornej Mszy świętej zebraliśmy się w sali sarnackiego wikariatu, aby najpierw skierować nasze myśli ku Świętej Rodzinie, wysłuchać czytanego przez ks. Grzegorza Zasłonkę fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim. Ten, jakże uroczysty, moment uczciliśmy śpiewem najwspanialszej z polskich kolęd „Bóg się rodzi”. Potem, przy dzieleniu się opłatkiem, popłynęły słowa życzeń, czasem słowa otuchy, nadziei.

Na koniec, przy stole zastawionym wigilijnymi potrawami, przygotowanymi przez panie ze wspólnoty, nastał czas serdecznych rozmów, pochwał dla autorek smakołyków, śpiewania kolęd, zwykłego, a jakże niezwykłego bycia razem. Bo najpiękniejsze w spotkaniach opłatkowych jest wzajemne podarowanie sobie odrobiny czasu, o który jakże trudno w dzisiejszym zabieganym świecie. Podczas spotkania jedna z naszych sióstr, p. Małgorzata Czyżewska, wyrecytowała napisany przez siebie wiersz. Niech te słowa będą puentą naszego opłatkowego spotkania.

„Podzielmy się miłością”

Dziś spotkanie piękne mamy i kolędy zaśpiewamy.

Zdrowia, szczęścia pożyczymy,opłatkiem się podzielimy.

Ksiądz Grzegorz nami dowodzi,a jest jeszcze taki młody.

Nasza Krysia – zatroskana,od wieczora, aż do rana.

Co tu zrobić, jak zadziałać,by wspólnota ciągle trwała.

Jest nam miło jak w rodzinie,a życie tak szybko płynie.

Szkoda czasu na złości, żale,trwajmy razem wciąż wytrwale.

Panu Bogu cześć i chwała,że wspólnota tu powstała.

Z nowym rokiem nowe siły,daj nam, prosimy Jezu Miły.

A Ty Matko Różańcowa,okryj płaszczem swej Opieki.

Boże w Trójcy Przenajświętszy bądź uwielbiony na wieki.

Autor tekstu: Irena Pażdzior