Św. Błażeju wstawiaj się za nami.

Dzisiaj 3 lutego, gdy w Kościele w sposób szczególny wspominamy i czcimy św. Błażeja Biskupa i Męczennika, który jest patronem i orędownikiem u Chrystusa we wszelkiego rodzaju schorzeniach gardła. Pielęgnując piękną, polską i katolicką tradycję, dzisiaj w naszej świątyni parafialnej po Mszy św. wieczorowej, miało miejsce nabożeństwo ku czci św. Błażeja. Kapłani poprzez słowa modlitwy i błogosławieństwa: „Przez wstawiennictwo świętego Błażeja, Biskupa i Męczennika, niech Cię Bóg zachowa od choroby gardła i wielkiej innej dolegliwości. W Imię + Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen”  i przyłożenie dwóch gromnic do gardeł wiernych, wypraszali łaski zdrowia dla zgromadzonych ludzi szczególnie w chorobach i dolegliwościach związanych z gardłem. Opatrzeni przez sakrament pokuty i pojednania, umocnieni sakramentem Eucharystii i modlitwą kapłanów wierni wrócili do swych domów z nadzieją, że teraz żadna choroba gardła nie jest im straszna.