Ogłoszenia 26.02.2017

1.Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.

2.Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Ostatnie dni karnawału mamy przeżyć w radości bez alkoholu a pierwsze dni Wielkiego Postu jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa narodu.

3.W Środę Popielcową nabożeństwo posypania głów popiołem jako znak rozpoczęcia pokut. Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 17.00. W środę obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta).  Post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, obowiązuje osoby pełnoletnie, a więc wszystkich, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i wiąże ich do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Post jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, aż do śmierci.

4.W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali:

DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o godz. 16.00 po niej Msza św.

GORZKIE  ŻALE w każdą niedzielę o 17.00 i rotacyjnie (I Niedziela Wielkiego Postu o 8.30, II Niedziela Wielkiego Postu o 10.00, III Niedziela Wielkiego Postu o 11.30) z kazanie pasyjnym.

5.W czwartek I Czwartek Miesiąca nabożeństwo o 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

6.W piątek I Piątek Miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o 7.00 i 17.00.

7.W sobotę I Sobota Miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o 7.00 , o .16.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający, o 16.45 rozważanie tajemnic różańcowych, nabożeństwo i Msza św.

8.Za tydzień I Niedziela Miesiąca , Gorzkie Żale po Mszy św. o 8.30 i 17.00 kazanie pasyjne i zmiana tajemnic różańcowych.

9.Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii 31.03 – 2.04. – prowadzi ks. Marcin Szymanik – prefekt WSD w Drohiczynie.

10.Za tydzień 5 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania .

11.W sobotę przypada Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej prowincji kościelnej a także patrona Polski i młodzieży . O godz. 17.000 zostanie odprawiona Mszę św. w intencji młodzieży z naszej parafii.

12.Serdecznie dziękujemy młodzieży z KSM-u za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Ferii Wartościami przy naszej parafii. Podziękowania kierujemy również do dzieci i ich rodziców za udział w feriach i wszystkim którzy nas wspierali.