Ogłoszenia – Niedziela Palmowa

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowania za pracę przy budowie kościoła.
 3. Podziękowania za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 4. We wrotek początek nowenny do św. Antoniego.
 5. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważać Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek,  Wielką Sobotę, W. Niedzielę i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Te trzy dni są najświętszymi dniami całego roku i największą uroczystością.
 6. We czwartek 13 kwietnia początek Triduum Paschalnego. W czasie Triduum przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostna.
 7. Porządek Triduum Paschalnego.
 8. Wielki Czwartek:Wszyscy księża jadą do Drohiczyna na godz. 9.30 na mszę św. Krzyżma (poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich). Wieczorem zaś uroczyście celebruje się Mszę Wieczerzy Pańskiej. U nas o godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja w ciemnicy ( wg. grafiku)  do godz. 21.00.
 9. Wielki Piątek:  W tym dniu nie odprawia się Mszy św.  Od godz. 7.00 adoracja (wg. grafiku).Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 16.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu. do Grobu Pańskiego i adoracja do godz.21.00. Ofiary składane na tacę przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego  oraz miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły
 10. Wielka Sobota: W tym dniu także nie odprawia się Mszy św. Natomiast odbywa się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. O godz. 19.00 rozpocznie się nabożeństwo Wielkiej Soboty z poświeceniem ognia. Po wigilii Paschalnej nie ma adoracji jest przygotowanie kościoła do świąt.
 11. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.00 – w kaplicach, w kościele parafialnym o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą Niedziele o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00.