TURNIEJ ELIMINACYJNY

     W sobotę 13 maja b.r. w Sarnakach odbył się turniej eliminacyjny w piłce nożnej ministrantów. Został on rozegrany, dzięki uprzejmości dyrekcji zespołu szkół w Sarnakach im. Akcji V2, na hali sportowej szkoły. 

       Do turnieju przystąpiło w dwóch kategoriach 11 zespołów. W kategorii junior (uczniowie do 1 klasy gimnazjum włącznie) wystąpiło cztery zespoły ministrantów z następujących parafii: Siemiatycze pw. Wniebowzięcia NMP, Siemiatycze pw. św. Andrzeja Boboli, Serpelice pw. św. Piotra i Pawła i ze Skrzeszewa pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W kategorii senior (od 2 klasy gimnazjum) do rozgrywek przystąpiło siedem zespołów z następujących parafii: Siemiatycze pw. Wniebowzięcia NMP, Siemiatycze pw. św. Andrzeja Boboli, Serpelice pw. św. Piotra i Pawła, Skrzeszewa pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Dziadkowic pw. Trójcy Świętej, Chłopków pw. Wniebowzięcia NMP i gospodarze z parafii Sarnaki pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

     Turniej rozpoczął się o godzinie 9 modlitwą, której przewodniczył organizator turnieju w Sarnakach Ks. Piotr Pędzich. Po krótkim wstępie w którym wyjaśnił zasady gry, zostało przeprowadzone losowanie grup i ministranci przystąpili do rozgrywek. W kategorii junior, w której rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym, po zaciętych meczach zwyciężyła ekipa z parafii Skrzeszewa pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika i ona pojedzie do Drohiczyna na turniej finałowy. W grupie seniorskiej podzielonej na dwie grupy po rozgrywkach grupowych w finale spotkały się ekipy z Siemiatycz z parafii Wniebowzięcia NMP i Skrzeszewa pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Finał wygrała drużyna z Siemiatycz i to ona wystąpi w rozgrywkach finałowych w Drohiczynie. Po wręczeniu okolicznościowych dyplomów i wspólnej modlitwie nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

       Dziękujemy wszystkim ministrantom wraz z opiekunami za udział w rozgrywkach. Dziękujemy p. Wojciechowi Szymańskiemu i p. Dariuszowi Milewskiemu za sędziowanie poszczególnych meczów. Dziękujemy, dyrekcji zespołu szkół w Sarnakach, dzięki której uprzejmości rozgrywki zostały przeprowadzone na hali sportowej tutejszej szkoły. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki w finale.

Króluj nam Chryste!