POSŁANI ABY POMAGAĆ – SUKCES PLASTYCZNY

            Dnia 10 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Sabniach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Diecezjalnego Konkursu dla szkół podstawowych „Posłani, aby pomagać”. Współorganizatorami konkursu byli: Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Zespół Szkół w Sabniach. Konkurs, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych i katechetów z Diecezji Drohiczyńskiej. Obejmował 3  kategorie: kategoria I praca plastyczna klasy  I – III, kategoria II praca plastyczna klasy IV – VI, praca literacka klasy IV – VI (kartka z pamiętnika) oraz kategoria III projekt edukacyjny. Celem konkursu było poznanie postaci, które w swym życiu okazywały innym pomoc; uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi – wolontariat; dzielenie się własnym doświadczeniem w otrzymywaniu pomocy; kształtowanie umiejętności plastycznych i literackich; wyszukiwanie młodych talentów. Komisja konkursowa, dokonując wyboru prac, zwracała uwagę na realizację celów, zgodność z tematem oraz wkład pracy własnej, nagrodziła i wyróżniła 66 uczestników. Wśród laureatów konkursu znalazł się nasz parafianin, uczeń 4 klasy szkoły podstawowej w Sarnakach Paweł Wawryniuk. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.