ZAKOŃCZENIE PEREGRYNACJI MB FATIMSKIEJ WSRÓD DZIECI

        31 maja b.r. w naszej parafialnej świątyni pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, miało miejsce ostatnie Nabożeństwo Majowe. W tym roku nabożeństwo Maryjne przeżywaliśmy w łączności z obchodami 100-lecia objawień Fatimskich. W związku z tym dzieci, które gromadziły się na nabożeństwie w Kościele dostawały obrazki ukazujące objawienia fatimskie. W odpowiedzi na orędzie Maryi płynące z Fatimy, dzieci przynosiły do stóp Figury Matki Bożej Fatimskiej każdego dnia serce z dobrym uczynkiem. Spośród tych serc każdego dnia odbywało się losowanie, wylosowane dziecko zabierało do domu figurkę Maryi. Dzieci z naszej parafii jak dzieci z Fatimy poprzez swoje zaangażowanie, dobre uczynki zabierały przesłanie z Fatimy do swoich domów. Maryja działała przez dzieci. Figura Maryi gromadziła na wspólnej modlitwie całe rodziny. To piękny przykład jak nadal Maryja dociera ze swoim orędziem do serc dorosłych przez pośrednictwo dzieci.

           Ostatniego dnia maja na zakończenie nabożeństwa majowego, dzieci, które złożyły Maryi najwięcej dobrych uczynków dostały nagrodę Figurki Matki Bożej Fatimskiej. Bezkonkurencyjna w obecności i składanych sercach była uczennica 3 klasy Wiktoria Wyganowska, która w całym miesiącu złożyła u stóp Maryi 28 serc. Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie klasy 3: Aleksandra Korowajczuk i Mateusz Stachowicz. Natomiast dzieci, które zebrały najwięcej obrazków dostały okolicznościowe książki.

          Gratulujemy wszystkim i mamy nadzieję, że modlitwa i konkretne dobre uczynki będą procentowały w życiu dzieci i całej naszej wspólnoty parafialnej.