Półkolonie w Sarnakach

 

     Pierwsze letnie półkolonie w naszej Sarnackiej parafii rozpoczęły się „Festynem Rodzinnym” 25 czerwca b.r. Od poniedziałku do soboty 46 osobowa grupa dzieci, pod czułym okiem księży, starszych kolegów z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i rodziców, spędzała aktywnie czas.

   Poprzez kolejne dni uczestnicy półkolonii poznawali się wzajemnie, zawiązywali nowe znajomości, spędzali aktywnie czas na świeżym powietrzu poprzez gry i zabawy tj. „Talarek”, „Osioł” czy popularny „Zbijak”. Był czas na: naukę tańca, śpiew, doskonalenie sztuki dekupażu i wizytę w miejscowym Nadleśnictwie. W ramach wypoczynku zorganizowano dwa wyjazdy: do Siedlec (kino i Mc Donalds) i na Park Linowy do pobliskiej Wólki Nadbużnej.

    Nieodłącznym elementem każdego wypoczynku jest bezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw zagrożeniom wynikającym z nieumiejętnego korzystania z wolnego czasu, zorganizowaliśmy spotkanie z p. Policjantką, która ukazał dzieciom jak należy się zachować w trudnych sytuacjach i jak udzielać pierwszej pomocy osobom, które uległy wypadkowi. Niestety coraz częstszą przyczyną wypadków (również podczas wypoczynku) jest alkohol. Wychodząc naprzeciw temu problemowi zorganizowaliśmy pogadanki z zakresu profilaktyki antyalkoholowej. Uczestnicy przygotowywali plakaty ukazujące sposoby walki z nałogiem alkoholowym. Ostatni dzień półkolonii (1 lipca b.r. ) upłyną nam pod znakiem sportu i kończącej półkolonie Agapie.

    Nieodłącznym elementem naszego wypoczynku była modlitwa, która pozwalała nam bezpiecznie spędzić czas, poznają nowych ludzi, umiejętności i przede wszystkim Boga w drugim człowieku i wspólnocie.

   Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie, poświęcony czas i dary serca przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia letniego wypoczynku dla dzieci z naszej parafii. Niech za każde dobro Bóg stokrotnie wynagrodzi.

     Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.