Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej

27 sierpnia b.r., po porannej Mszy Świętej, z Sarnak spod kościoła pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika wyruszyła 73 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Leśnej Podlaskiej. Pielgrzymi pokonali 32 kilometrowy odcinek. Grupie pątników przewodniczył ks. Grzegorz Zasłonka. Trasa prowadziła przez stare Litewniki, Walim, Kornicę, Klukowszyczyznę i końcowy odcinek już w Leśnej Podlaskiej. W pielgrzymce uczestniczyło około 400 osób, część ubrana była koszulki pielgrzymkowe z wizerunkiem Maryi na sercu i wyznaniem Totuus Tuus. Na każdym odcinku były odmawiane modlitwy: modlitwa poranna, różaniec, koronkę, godzinki, modlitwa wieczorna. Poznaliśmy życiorysy: błogosławionej Marianny Biernackiej oraz Doroty z Mątowów, śpiewano piosenki razem z grupą muzyczną. Najdłuższy postój był w Kornicy, tam było wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, każdy mógł skorzystać ze spowiedzi. Przed wyjściem w dalszą drogę zrobiono pamiątkowe zdjęcie przed  kościołem. Na każdym postoju pielgrzymka została przyjęta bardzo przyjaźnie, pątnicy byli częstowani specjałami przygotowanymi przez miejscowych. Uczestnicy dziękowali im śpiewem i modlitwą.

Celem pielgrzymki było umocnienie relacji z Bogiem, przez wstawiennictwo Matki Bożej. Wyruszając na pielgrzymkowy szlak, warto mieć swoją intencję. Trzeba się liczyć z trudem, zmęczeniem i różnymi niedogodnościami takimi jak odciski na stopach. To wszystko można ofiarować Bogu przez wstawiennictwo Maryi w tej naszej intencji. Dla niektórych był to czas nauki modlitwy, a dla niektórych rozmowa z Bogiem, Matką Bożą lub po prostu wyciszenie. Podczas pielgrzymki atmosfera była wspaniała, co było zasługą każdego z nas.  Do Leśnej Podlaskiej dotarliśmy na godz. 18- tą na Mszę św. Umocnieni na duchu, szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów. Wiele osób powróciło na pasterkę o godz. 24.oo.

Paulina Golwiej

Zapraszamy do fotorelacji