Dzień Wspólnoty

30 listopada b.r. nasza Sarnacka Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca wzięła udział w pierwszym Drohiczyńskim spotkaniu wspólnot działających w diecezji Drohiczyńskiej. Spotkanie odbyło się w kościele parafialnym w Łochowie. Nasza wspólnota udała się na spotkanie wraz z zaprzyjaźnioną wspólnotą z Siemiatycz. Opiekę duchową podczas wyjazdu pełnił ks. Grzegorz Zasłonka.

Dzień wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca rozpoczął się od spotkania przy stole słodkości przygotowanych przez Wspólnotę z Łochowa. Następnie po posileniu ciała miało miejsce spotkanie z o. Krzysztofem Kralką założycielem i opiekunem duchowym Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca w naszej Ojczyźnie. Po krzepiących słowach odnośnie modlitwy, rozważania Słowa Bożego i dziełach [podejmowanych przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, był czas na rozmowę i spotkanie z braćmi i siostrami ze wspólnoty. Nie brakowało wzajemnych ciepłych słów, uśmiechów i przenikającej całą nasza wspólnotę radości.

Następnie wszyscy uczestnicy udali się do świątyni, aby tam posilić ducha poprzez udział w Eucharystii połączonej z wy=stawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie: wątłego ciała i chorób duszy.

Spotkanie skończyło się uroczystym błogosławieństwem. Następnie każdy udał się w drogę powrotną. Wracając do naszych domów ubogaceni spotkaniem z Bogiem podczas Eucharystii i drugim człowiekiem podczas spotkania przy stole słodkości. Podczas drogi powrotnej w autokarze na paciorkach różańca powierzyliśmy wszystkie nasze sprawy, trudności i radości Bogu przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

Dziękujemy za czas spędzony w gronie naszej wspólnoty i mamy nadzieję, że będzie on procentował w naszym życiu, życiu naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej.