ĆWICZENIA DUCHOWE

 

W dniach 15, 16 i 17 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej odbywały się rekolekcje adwentowe. Ćwiczenia duchowe poprowadził ks. Dariusz Rogowski – notariusz kurii Płockiej.

Był to szczególny czas przygotowania na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem. Ks. rekolekcjonista w swych naukach podkreślał ważną rolę modlitwy w życiu katolika. Modlitwy jako osobowego spotkania człowieka z Bogiem. Wskazywał, na szczególni ważne, dla każdego człowieka sanktuarium ducha i potrzebę jego formowania poprzez systematyczną spowiedź. Zwrócił również uwagę na ważny aspekt życia każdego katolika, mianowicie przykład życia dawany w życiu codziennym.

Czas rekolekcji to również spowiedź. Podczas 3 dniowych ćwiczeń duchowych nie zabrakło penitentów do spowiedzi. Kapłani jednak sprostali zadaniu i każdy kto tylko chciał mógł się wyspowiadać i dostąpić rozgrzeszenia.

Podczas komunii generalnej w niedzielę do stołu pańskiego przystąpiło przeszło 1220 osób.  Dopełnieniem czasu rekolekcji były odwiedziny u chorych w domu. Podczas tych spotkań ze spowiedzi skorzystało 49 osób.

Dziękujemy ks. Dariuszowi Rogowskiemu za wygłoszone nauki, a księżom spowiednikom za każdą spowiedź, która przybliżyła nas do Boga. Ufamy, że ten święty czas rekolekcji adwentowych będzie procentował w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy do fotorelacji.