ŻYWA SZOPKA

W okresie Bożego Narodzenia tj. od Wigilii do Niedzieli Chrztu Pańskiego przy naszej parafii można było podziwiać Żywą Szopkę Bożonarodzeniową. Tradycja Szopek ma bardzo długą tradycję w kulturze europejskiej i wiąże się ze świętym Franciszkiem prekursorem Szopek Bożonarodzeniowych upamiętniających moment Narodzenia Jezusa Chrystusa w Grocie Betlejemskiej.

Zasadniczo w każdej wspólnocie parafialnej w tym okresie można spotkać różne przedstawienia sceny narodzin Mesjasza. Tradycyjne w naszej sarnackiej parafii w kościele i kaplicach można było podziwiać Sztuczne Szopki Bożonarodzeniowe. Jednak w tym roku dzięki inicjatywie i zaangażowaniu mężczyzn z naszej wspólnoty parafialnej powstała pierwsza Żywa Szopka Bożonarodzeniowa. Mieściła się ona w dawnej kostnicy nieopodal kościoła. W szopce centralne miejsce zajmowała święta rodzina w otoczeniu królów i zwierząt. „Rezydentami” szopki były następujące zwierzęta: kucyk Kuba, dwa osiołki – Olek i Pufii, dwie kozy – Jacek i Czarusia, dwie owieczki – Chmurka i Łatka, gołębie, króliki i kury.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować przede wszystkim mężczyznom, którzy zaangażowali się w przygotowanie miejsca i dostarczeniem zwierząt. Dziękujemy właścicielem zwierząt: Grzegorzowi Wysockiemu z Franopola,  Ks. Krzysztofowi Uścińskiemu proboszczowi parafii Górki, Jadwidze i Marianowi Waszczuków z Kolonii Hołowczyc, Adamowi Wawryniukowi z Hołowczyc, Dariusz Ludwiczukowi z Chybowa, Mariuszowi Klimiukowi z Kolonii Hołowczyce, Jolancie i Januszowi Radziwonka z Bindugi. Dziękujemy za siano, pasze, jabłka za każdy gest dobrej woli dzięki któremu dzieło „Żywej Szopki” mogło zaistnieć i jeszcze lepiej przybliżyć scenę Narodzin Mesjasza, a przy tym sprawić dużo radości szczególnie najmłodszym parafianom.

Zapraszamy do fotorelacji

ZAPRASZAMY Żywa Szopka w parafii Sarnaki

Publié par Piotr Pędzich sur lundi 25 décembre 2017