WYPOCZYNEK Z KAPŁANAMI

Podczas tegorocznych ferii w parafii w Sarnaki, dzieci i młodzież, miała okazję spędzić czas aktywnie na różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez księży przy współudziale Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zasadniczym celem zorganizowanego wypoczynku była zabawa, spotkanie we wspólnocie rówieśników i kreatywne spędzenie czasu w oderwaniu od komputera i Internetu.

W pierwszym tygodniu ferii, dzieci i młodzież, wypoczywała bardzo aktywnie. Poniedziałek upłyną pod znakiem sportu. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Sarnakach zajęcia odbyły się na Hali Sportowej tutejszej szkoły. Tego dnia nie zabrakło różnych konkurencji sportowych i ducha zdrowej rywalizacji. We wtorek 50 osobowa grupa udała się do Białegostoku, aby tam poskakać na Trampolinach i zwiedzić Stadion Miejski, na którym swoje mecze rozgrywa zespół piłkarski Jagiellonia Białystok.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się w Niedzielę od Konkursu Kolęd i Pastorałek. Podczas konkursu wśród zgromadzonych dzieci wraz z rodzinami dało się poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wśród swych rówieśników i najbliższej rodziny dzieci prezentowały kolędy i pastorałki. Każdy uczestnik powrócił do domu z upominkiem. Zwyciężczynią konkursu została Maria Bartoszuk.

W poniedziałek uczestnicy Wypoczynku z Kapłanami spotkali się na sali katechetycznej i przygotowali laurki na dzień babci i dziadka. Następnie korzystając ze sprzyjającej, śnieżnej pogody zorganizowany został kulig połączonym z ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Kolejnego dnia grupa dzieci i młodzieży wybrała się na stok narciarski w Międzyrzecu Podlaskim, aby „pośmigać” na nartach. Dla wielu osób był to pierwszy kontakt ze „śnieżnymi deskami”. Dzięki uprzejmości instruktorów i pracowników wyciągu narciarskiego i pomocy opiekunów było to ciekawe i przede wszystkim bezpieczne doświadczenie.

Dzięki obecności pośród nas księży wikariuszy: Piotra i Grzegorza nie zabrakło w naszym wypoczynku rozmów związanych z wiarą i spotkania z Bogiem na modlitwie.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomagali przy organizowaniu wypoczynku podczas ferii. W sposób szczególny pragniemy podziękować uczestnikom Wypoczynku z Kapłanami, za czas spędzony na zabawie, budowaniu wspólnoty parafialnej i przybliżaniu się do Boga.

Uczestnik