Śladami św. Stanisława Kostki – „ Wiedeń – Rzym” Nowenna Pielgrzymkowa

„ Św. Stanisławie z Tobą w jasności,

na niepewności i na własności.

Opiekunie mój,

Ty zawsze przy mnie stój”.

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika przeżywamy nowennę do świętego Stanisława Kostki. Nowenna polega na pielgrzymowaniu do różnych miejsc świętych, na wzór pielgrzymki świętego Stanisława z Wiednia do Rzymu. Pierwsza pielgrzymka odbyła się 27 stycznia b. r. do Serpelic.

18 lutego b.r. po porannej Mszy św., z błogosławieństwem ks. proboszcza, wyruszyliśmy w kolejną pielgrzymkę w ramach Nowenny do Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej. Wśród pielgrzymów panowała atmosfera radości i serdeczności. Podczas pielgrzymki nie brakowało śpiewu, modlitwy różańcowej oraz drogi krzyżowej. Ks. Piotr podczas konferencji przypomniał ważną rolę Wielkiego Postu, męki, śmierć i zmartwychwstania Pana Jezusa.

Po dotarciu do celu pielgrzymki, w sanktuarium Leśniańskim ks. Piotr odprawił Eucharystię w intencji dziękczynno-błagalnej za pielgrzymów.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymującym za trud i poświęcenie, za wspólne modlitwy, rozważania i wspólny trud pielgrzymowania.

Pielgrzymując przez nasze ziemskie życie oddajemy się opiece Matki Najświętszej bo sami sobie nie jesteśmy w stanie poradzić, zaufajmy Jej miłosierdziu i opatrzności. Święty Stanisław  Kostka swoje młodzieńcze lata i osiemnastoletnie życie ofiarował Matce Najświętszej, której zaufał, oddał się Jej opiece.

Święty Stanisławie Kostko –  wstawiaj się za nami.

Autor: Stanisława Jędrzejuk