Godzina Miłosierdzia

Wczoraj 08 kwietnia przeżywaliśmy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wolę powołania święta Miłosierdzia Bożego objawił, św. Faustynie Kowalskiej, sam Jezus Chrystus. Jak dowiadujemy się z „Dzienniczka” świętej, Chrystus wskazał:

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia… (Dz. 299). W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar… (Dz. 699). Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu… (Dz. 742)”.

Realizatorem tego duchowego testamentu św. siostry Faustyny Kowalskiej i woli Jezusa był św. Jan Paweł II, który podczas kanonizacji św. Faustyny w 2000 roku ogłosił II Niedzielę wielkanocną jako Święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła powszechnego.

W naszej wspólnocie parafialnej w niedzielę Miłosierdzia Bożego w sposób szczególny łączyliśmy się z osobami potrzebującymi. Ogarnialiśmy naszymi modlitwami i wsparciem materialnym osoby potrzebujące w Polsce i poza jej granicami.

O godzinie 15 w naszej świątyni miała miejsce Godzina Miłosierdzia. Poprzez Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia wieczorowej Mszy świętej trwaliśmy na modlitwie. Nasze rozważania oparte były na poszczególnych sakramentach. Polecaliśmy Bogu między innymi: dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i młodzież do Bierzmowania. Przedstawialiśmy Bogu w adoracji indywidualnej nasze intencje parafialne jak również pamiętaliśmy o dziełach podejmowanych przez Caritas i prosiliśmy Boga o pokój na świecie. Nasze spotkanie modlitewne zakończyliśmy Eucharystią.

Dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę. Mamy nadzieję, że ten czas będzie owocował w naszych rodzinach, wspólnocie parafialnej i Ojczyźnie.