Sarnaki u Mamy

7 kwietnia b.r. 53 osobowa grupa parafian Sarnak pod opieką księdza Grzegorza Zasłonki, udała się z odwiedzinami do Matki Bożej Częstochowskiej. Celem naszej podróży było uroczyste zawierzenie się Matce Bożej, które ma miejsce na Jasnej Górze w I soboty miesiąca.

Podczas podróży nie zabrakło wspólnej modlitwy, śpiewu i rozmów. Po dotarciu do celu każdy mógł indywidualnie pokłonić się Matce, obejść „ofiarę”, spędzić czas na modlitwie indywidualnej, dokonać zakupów dewocjonaliów i pamiątek. Czas wolny mieliśmy do obiadu.

Po posileniu obiadem, uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził ks. Grzegorz. Rozważania oparte na Uczynkach Miłosierdzia dobrze wprowadziły nas do uroczystego zawierzenia, które poprzedzone było prelekcją ojca Kazimierza Manickiego w auli św. Józefa. Po spotkaniu w auli św. Józefa przyszedł czas na uroczystą Eucharystię w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Podczas tej Mszy świętej, każdy z nas zawierzył swe życie opiece Mamy. Po skończonej Eucharystii miało miejsce spotkanie na którym uczestnicy „zawierzenia” dzielili się świadectwami opieki Matki Bożej w ich życiu. Naszą obecność na Jasnej Górze zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Po skończonym Apelu, umocnieni świadectwami uczestników zawierzenia i posileni ciałem Pana Jezusa w radosnym nastroju powróciliśmy do naszych domów w późnych godzinach nocnych.

Dziękujemy Bogu i Matce Bożej za czas pielgrzymki. Ufamy, że ten czas w naszym życiu przyniesie błogosławione owoce. Z naszej strony zachęcamy do powierzenia swego życia Matce Bożej, niech ona pomaga, wstawia i prowadzi nas drogą świętości do Boga.

Chwała Panu!

Pielgrzym