II Festyn Rodzinny

Niedziela 10 czerwca b.r. w naszej parafii przeżywaliśmy „II Festyn Rodzinny”. Akcja mająca na celu integrację rodzin z naszej parafii, została przygotowana i przeprowadzona przez księży z naszej parafii przy pomocy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i ludzi dobrej woli. Przygotowania do festynu rozpoczęliśmy już w maju, przy okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, młodzież rozprowadzała kremówki jako cegiełkę na festyn.

Festyn rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii. Po skończonej Mszy świętej udaliśmy się wszyscy razem pod tzw. Krzyż Papieski. Zgromadzeni wokół krzyża, upamiętniliśmy pobyt św. Jana Pawła II w Drohiczynie i prosiliśmy Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o opiekę i potrzebne łaski dla naszej wspólnoty.

Po modlitwie przyszedł czas na wspólną zabawę. Dla uczestników festynu został przygotowany plac zabaw (tzw. „dmuchawce”), było stoisko z „grochówką wojskową”, można było skosztować kiełbasy z grilla, słodkości przygotowanych przez ludzi dobrej woli bądź osłodzić sobie życie watą cukrową.

Podczas gdy dzieci i młodzież, pod opieką animatorów, bawiła się w najlepsze, rodzice zostali zaproszeni na spotkanie z przedstawicielami Domowego Kościoła. Małżonkowie mieli okazję poznać charyzmat tej gałęzi Ruchu Światło Życie. Przybyli przedstawiciele Domowego Kościoła podzielili się z obecnymi małżonkami świadectwem swojego życia i zachęcili do wspólnoty. Ziarno zostało zasiane, teraz czekamy na owoce.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której dochód młodzież przeznaczyła na organizowanie przy parafii letnie półkolonie.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli naszą inicjatywę, swoją obecnością, zaangażowaniem i darami serca. Za okazane dobro i serce składamy stokrotne Bóg zapłać.