Przyjaciele Oblubieńca w Świątyni Opatrzności Boże

Tradycyjnie już od 8 lat Przyjaciele Oblubieńca spotkali się na dorocznym świętowaniu. Tym razem 23 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystości zgromadziły ok 4 tysięcy członków wspólnoty z kraju i zagranicy. Grupa z Sarnak w połączeniu z braćmi i siostrami z Siemiatycz wyruszyła o 5;30 do Warszawy.

Zawiązanie wspólnoty nastąpiło około godziny 9, następnie popłynęły modlitwy do Ducha Świętego. Z uwagą wysłuchaliśmy katechezy o posłuszeństwie Bogu na podstawie losów Abrahama i Izaaka.

Rozmodleni i pełni Bożego światła uczestniczyliśmy we Mszy Świętej koncelebrowanej przez 40 kapłanów pod przewodnictwem księdza biskupa Michała Janochy. Na zakończenie Eucharystii nastąpił uroczysty Akt Zawierzenia Opatrzności Bożej.

Podczas dwu godzinnej przerwy mieliśmy okazje porozmawiać z braćmi i siostrami z innych wspólnot i posilić się.

O godzinie 14;00 rozpoczęła się dalsza część uroczystości – posłanie nowych posługujących i błogosławieństwo nowych wspólnot. Trzeba zauważyć, ze w ciągu ostatniego zawiązały się 23 wspólnoty, w tym pierwsza w Niemczech.

W ciszy i skupieniu adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, dziękując za cały rok formacyjny i doznane łaski. Spotkanie zakończyło się uwielbieniem Naszego Pana i Zbawiciela. Wracaliśmy do naszych domów umocnieni i pełni pomysłów i zapału na okres wakacji i następny już rok formacyjny.

Do zobaczenia za rok.