17 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

1.Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła. 

2.Podziękowanie za prace przy budowie kościoła.

3.W środę (1. 08) rocznica Powstania Warszawskiego. Początek Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się na XXVIII Pieszą Pielgrzymkę Drohiczyńska na Jasną Górę. Wyjście grupy katedralnej 1.08.2018r.  o godz.7.00 z Katedry w Drohiczynie.  

  • Przyjmowanie bagaży: (Siemiatycze) 31 lipca na parkingu przy parafii Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach w godz. 17.00-17.30.
  • Przyjmowanie bagaży: (Drohiczyn) 31 lipca na parkingu przy katedrze w Drohiczynie w godz.19.00- 19.30.

Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Należy się zapisać i podać intencję. Zapisy w zakrystii dla pielgrzymów duchowych. Otrzymamy znaczki grupy srebrnej i karty duchowego pielgrzyma.

W Środę – I Środa Miesiąca różaniec o 17.15 z czytanymi prośbami do Matki Bożej Sarnackiej.

4.Czwartek (2.08) – I Czwartek Miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

5.Piątek (3.08) – I Piątek Miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o 7.00 i 18.00, spowiedź przed Mszą św. Po Mszy św. i nabożeństwie początek Jerycha różańcowego. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii do prowadzenia modlitwy różańcowej po 2 osoby.

6.Sobota – I Sobota Miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o 7.00. O godz. 17.15 różaniec wynagradzający, 17.45 – rozważania nad tajemnicami różańcowymi, nabożeństwo I Soboty Miesiąca i Msza św. Wypominkowa, po Mszy św. procesja na cmentarz.

7.W Niedzielę (5.08) Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Msza św. o 12.00 i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do procesji szczególnie dzieci do sypania kwiatków. Zmiana tajemnic różańcowych. Odpust prowadzi Rektor Seminarium ks. Tadeusz Syczewski. W Niedzielę Msze św. o godz. 8.30, 12.00 i 17.00. Nie ma Mszy św. o godz. 10.00.

8.Rozpoczęły się żniwa, przypominamy o zbliżających się dożynkach parafialnych (2 września ) i diecezjalnych (8 września). Parafię w dożynkach diecezjalnych reprezentuje miejscowość Chybów z wieńcem.

9.Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela i miesięcznika Różaniec.

10.Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.

11.Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.