Wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej

 

   16 lipca przypada w liturgii Kościoła wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Dzień ten nazywany jest często dniem Matki Bożej Szkaplerznej, gdyż bezpośrednio wiąże się z nabożeństwem szkaplerza.

    W tym dniu w naszej Sarnackiej parafii w sposób szczególny modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej z naszej Sarnackiej świątyni, która czczona jest od niepamiętnych czasów w naszej wspólnocie jako Matka Boża Szkaplerzna. W tym dniu kilka osób z naszej wspólnoty przyjęło Szkaplerz.

   Powierzamy przez wstawiennictwo Matki Bożej z naszej świątyni całą nasza parafię, a w sposób szczególny czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, którzy należą do Bractwo Szkaplerza Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

    Matko Boża Szkaplerzna – wstawiaj się za nami!