Święty Krzysztofie – wstawiaj się za nami.

     22 lipca b.r. w naszej Sarnackiej parafii miało miejsce poświęcenie pojazdów. Po każdej ze Mszy św. księża udawali się przed świątynie i tam święcili pojazdy.

     Nasza lokalna akcja wpisała się w obchodzony w dniach 22-29 lipca 2017 XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasłem tegorocznego Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Organizatorem akcji jest MIVA Polska (organizacja na rzecz misyjnych środków transportu). Organizacja ta po raz kolejny zaprosiła wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Dziękujemy wszystkim kierowcom za włączenie się w akcję i wsparcie dzieła misji.

 

Modlitwa do Świętego Krzysztofa – Patrona Kierowców !

 

Boże daj mi pewną rękę i bystre oko,

abym nikomu nie wyrządził żadnej krzywdy….

Nie pozwól Dawco życia, bym stał się przyczyna śmierci lub kalectwa,

a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku.

Pohamuj moją pokusę nadmiernej szybkości.

Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi zawsze.

Amen.