Rozśpiewane Trio

Dnia 6 października 2018r. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal piosenki religijnej i patryjotycznej Śpiewajmy Panu 2018. Z naszej parafii wzięły w nim udział 3 przedstawicielki scholii parafialnej pod opieką ks. Grzegorza Zasłonki.

Pierwszym punktem dnia była Msza Święta w kościele pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, której przewodniczył ks. Tomasz Przewoźny. Po doznaniach duchowych przyszedł czas na ducha rywalizacji. Z kościoła udaliśmy się do tamtejszego SOK-u.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Zuzanna Bartoszuk z piosenką “O mój rozmarynie”, następnie wystąpiła Gabriela Rybaczuk z piosenką pt. “Biały krzyż”. Jako ostatnia z naszego trio zaśpiewała Patrycja Jakubiak z piosenką “Coś się święci”. W swojej kategori wiekowej (soliści od 11 do 12 lat) dziewczęta odniosły spory sukces. Zuzanna Bartoszuk otrzymała wyróżnienie, a Gabriela Rybaczuk zajęła 3 miejsce. Warto zauważyć, że dziewczyny rywalizowały w silnej obsadzie. W tej kategorii wygrała Nela Zawadzka, która odniosła sukces w znamy telewizyjnym programie „The Voice Kids”.

Gratulujemy solistkom i życzymy kolejnych sukcesów. Natomiast wszystkich lubiących śpiew zapraszamy do pracy (z naszą scholą parafialną w każdą sobotę o 15) i za rok do udziału w kolejnej edycji Festiwalu.

Gabriela Rybaczuk