Uczcili Niepodległość

 

W stulecie odzyskaniu przez Polskę niepodległości w naszej wspólnocie parafialnej oddaliśmy hołd wszystkim zasłużonym w dzieło odzyskania przez Polskę wolności.

Uroczystości w kościele rozpoczęły się od przedstawienia przygotowanego przez młodzież pod kierunkiem ks. Piotra. Następnie w licznie zgromadzonym gronie modliliśmy się na Mszy świętej za Ojczyznę.

Po skończonej Eucharystii, spod kościoła w Sarnakach do Serpelic, wyruszyła już tradycyjnie grupa biegaczy, która w ten sposób od kilku już lat świętuje kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po Mszy świętej udaliśmy się z kościoła pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, aby tam złożyć kwiaty i uczcić śpiewem Mazurka Dąbrowskiego, 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

To nie był koniec naszego świętowania. Po wieczorowej Eucharystii, odbył się koncert pieśni patriotycznych, w którym wzięli udział zaproszeni goście i przedstawiciele naszej lokalnej społeczności. Po koncercie odbył się pokaz sztucznych ogni w miejscowym parku.

Zapraszamy do fotorelacji.