ZAKOŃCZENIE RORAT

Przez okres adwentu w naszej parafialnej świątyni, pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, odbywały się Roraty. Dzieci i młodzież uczestniczyli w Roratach w: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki na Mszy wieczorowej. Natomiast dla dorosłych Roraty były odprawiane w środy i soboty na Mszy porannej. Zarówno dzieci i dorośli licznie uczestniczyli w Roratach przynosząc do świątyni pięknie zdobione lampiony.

W tym roku spotkania roratnie przezywaliśmy z Duchem Świętym. Księża w kazaniach podejmowali zagadnienia związane z Duchem Świętym – 3 osobą Trójcy Przenajświętszej. Poznawaliśmy Dary, Owoce Ducha Świętego i osoby, które w sposób szczególny działał Duch Święty. Podczas wspólnych spotkań dzieci uczyły się i śpiewały pieśń ku czci Ducha Świętego “Duchu Święty pocieszaj mnie”.  Na pierwszych Roratach kapłani rozdali dzieciom plansze, na które przez cały okres trwania rorat dzieci zbierały obrazki, rozdawane po każdych Roratach. Dzieci na Roraty oprócz lampionu przynosili papierowe ognie z dobrymi uczynkami i składali je do pustego żłóbka. Po każdej Mszy roratnej, kapłani losowali jedno serce, szczeliwa osoba miała zaszczyt zabrać na noc do swojego domu figurę gołębicy (znak Ducha Świętego) i modlitewnik.

Na ostatnich Roratach z udziałem dzieci, spośród ogni, które dzieci przynosiły przez cały Adwent, zostały wylosowane nagrody. Oprócz tego, każde dziecko, które systematycznie uczestniczyło w roratach coś słodkiego i figurę Jezusa. Po rozdaniu upominków i pamiątkowym zdjęciu, ks. Piotr rozdał dzieciom „Światełko Betlejemskie”. Wszystkim Dzieciom i ich rodzicom życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowonarodzony Mesjasz błogosławi na każdy dzień życia, a Maryja otacza płaszczem swej Opieki.