ŻYWA SZOPKA

W okresie Bożego Narodzenia tj. od Wigilii do Niedzieli Chrztu Pańskiego przy naszej parafii można było podziwiać Żywą Szopkę Bożonarodzeniową. Tradycja Szopek ma bardzo długą tradycję w kulturze europejskiej i wiąże się ze świętym Franciszkiem prekursorem Szopek Bożonarodzeniowych upamiętniających moment Narodzenia Jezusa Chrystusa w Grocie Betlejemskiej.

Zasadniczo w każdej wspólnocie parafialnej w tym okresie można spotkać różne przedstawienia sceny narodzin Mesjasza. Tradycyjne w naszej sarnackiej parafii w kościele i kaplicach można było podziwiać Sztuczne Szopki Bożonarodzeniowe. Jednak w tym roku dzięki inicjatywie i zaangażowaniu mężczyzn z naszej wspólnoty parafialnej powstała pierwsza Żywa Szopka Bożonarodzeniowa. Mieściła się ona w dawnej kostnicy nieopodal kościoła. W szopce centralne miejsce zajmowała święta rodzina w otoczeniu królów i zwierząt. „Rezydentami” szopki były następujące zwierzęta.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować przede wszystkim mężczyznom, którzy zaangażowali się w przygotowanie miejsca i dostarczeniem zwierząt. Dziękujemy właścicielem zwierząt:
Cielaczek “Jurek” – Beata i Jerzy Rybaczuk
Kozy “Kubraczek” i “Lukrecja” – Monika i Wiktor Rytel
Kucyk “Wojtek” – Agnieszka i Mariusz Klimiuk
Osioł “Pufi” – ks.Krzysztof Uściński, proboszcz parafii Górki
Alpaka “Gucio” i owce “Bystry” i “Chmurka” – Grażyna i Adam Wawryniuk
Gołębie – Dariusz Ludwiczuk.

Dziękujemy za siano, pasze, jabłka za każdy gest dobrej woli dzięki któremu dzieło „Żywej Szopki” mogło zaistnieć i jeszcze lepiej przybliżyć scenę Narodzin Mesjasza, a przy tym sprawić dużo radości szczególnie najmłodszym parafianom.