OPŁATEK WSPÓLNOT PARAFIALNYCH

W dniu dzisiejszym, tj. 13 stycznia 2018 r. w naszej wspólnocie parafialnej miał miejsce opłatek wspólnot działających w parafii. Z każdej wspólnoty było przynajmniej po jednym przedstawicielu. Największe grono stanowiło Koło Przyjaciół Radio Maryja. Nie zabrakło przedstawicieli: Kółek Różańcowych, Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, Chóru Parafialnego i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od udziału we Mszy świętej i modlitwie za członków, wspólnot działających przy naszej parafii, zarówno tych żyjących jak i zmarłych. Po Eucharystii udaliśmy się na parafialny wikariat i tam, w rodzinnej atmosferze, uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą, której przewodniczył ks. proboszcza Andrzej Jakubowicz. Po wstępie modlitewnym, przyszedł czas na życzenia i przełamanie się opłatkiem. Następnie był czas na rozmowę i wspólne śpiewy kolęd przy kawie i słodkościach przygotowanych przez panie z naszej wspólnoty.

Ubogaceni wzajemnymi życzeniami i krzepiącymi słowami kapłanów, możemy ze zdwojoną siłą powrócić do naszych codziennych obowiązków. Pamiętając o tym, że poprzez nasze grupy parafialne pragniemy służyć Bogu i ludziom z którymi żyjemy na co dzień.