Śpiewajmy Panu

 

20 stycznia b. r. w Sarnakach odbył się II parafialny konkurs kolęd i pastorałek „Śpiewajmy Panu”. Inicjatywa, skierowana do dzieci i młodzieży, w tym roku zgromadziła 34 uczestników.

Nasz parafialny konkurs w założeniu ma za cel spotkanie rodzinne połączone ze śpiewem kolęd i pastorałek z nutką rywalizacji.

W sali katechetycznej sarnackiego wikariatu zebrała się pokaźna grupa uczestników wraz towarzyszącymi im rodzinami. Konkurs przebiegał w duchu rodzinnej biesiady. Każdy uczestnik po zakończeniu swojego występu został nagrodzony gromkimi brawami od publiczności. Po części zasadniczej przyszedł czas na podsumowanie. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom, a wyróżniający się soliści zostali nagrodzeni upominkami. Nasze parafialne zmagania wygrała Blanka Bąk, a wśród uczestników i publiczności prawdziwą furorę zrobił dwulatek Sebastian Miłkowski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu wokalnego. Dzięki takim spotkaniom poznajemy piękne polskie kolędy i pastorałki. Natomiast duch rywalizacji pomaga szlifować umiejętności wokalne i odkrywać nowe talenty muzyczne. Już dzisiaj zapraszamy za rok na kolejny konkurs.