Błażejki

W niedzielę 3 lutego b. r., w Kościele wspominaliśmy św. Błażeja Biskupa i Męczennika. Ten święty jest patronem i orędownikiem u Boga w różnego rodzaju schorzeniach gardła.

Pielęgnując piękną katolicką tradycję tzw. „Błażejek”, tego dnia w naszej parafii na Mszy świętej wieczorowej, miało miejsce nabożeństwo ku czci św. Błażeja. Kapłani poprzez słowa modlitwy i błogosławieństwa: „Przez wstawiennictwo świętego Błażeja, Biskupa i Męczennika, niech Cię Bóg zachowa od choroby gardła i wielkiej innej dolegliwości. W Imię + Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen” i przyłożenie dwóch gromnic do gardeł wiernych, wypraszali łaski zdrowia dla zgromadzonych ludzi szczególnie w chorobach i dolegliwościach związanych z gardłem.

Umocnieni sakramentem Eucharystii i modlitwą kapłanów wierni wrócili do swych domów z nadzieją, że teraz żadna choroba gardła nie jest im straszna.