Ferie przy parafii w Sarnakach

Tradycją latach poprzednich księża posługujący w parafii przy pomocy młodzieży zorganizowali ferie dla dzieci z naszej wspólnoty parafialnej.

W poniedziałkowy poranek (28.01) grupa dzieci wraz z opiekunami wyjechała na stok narciarski do Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie pod okiem instruktorów szkoliła się w jeździe na nartach. Każdy mógł sprawdzić swoje siły na stoku, po chwili większość z uczestników sprawnie radziła sobie w zjazdach. Po śnieżnym szaleństwie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Sarnak, nie obyło się bez  przystanku w Mc Donald’s. Po zaspokojeniu głodu  zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

We wtorek (29.01) rozwijaliśmy się plastycznie i sportowo. Podczas gdy jedna grupa lepiła figurki z masy solnej inni rozgrywali mini turnieje w ping-ponga oraz grali w bilard. Odwiedzili nas również harcerze- 33 Drużyna Harcerska „Adept” , opowiadali nam o bezpieczeństwie oraz o tym czym jest harcerstwo. Śpiewaliśmy razem piosenki i graliśmy w harcerskie gry.

Kolejny tydzień rozpoczęliśmy od kolejnego wyjazdu. W poniedziałek (04.02) wyjechaliśmy do Siedlec. Pierwszym punktem programu był park trampolin, rozruszaliśmy się i podszkoliliśmy swoje umiejętności akrobacji w powietrzu. Następnie ruszyliśmy do parku wodnego, podczas godzinnego szaleństwa w wodzie graliśmy w piłkę wodną i zjeżdżaliśmy na zjeżdżalniach. Po osuszeniu głodni pojechaliśmy zjeść coś do Mc. Donald’s. Zmęczeni po całym dniu wrażeń około 16 wróciliśmy do Sarnak.

Kolejny wtorek był dniem plastyczno-sportowym. Dziewczęta w salce katechetycznej  wykonywały ikony metodą decoupage, chłopcy zaś na sali sportowej szkolili swoje piłkarskie zdolności. Wypoczynek zakończył się okolicznościową agapą. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, księżom za zorganizowanie a opiekunom za troskliwa opiekę.

Autor: Młodzież KSM