Ferie w Lipnie

 

W ramach tegorocznych ferii zimowych grupa 32 dzieci (w większości członkowie Szkolnego Koła Religijnego) ze Szkoły Podstawowej w Lipnie 6 lutego b.r. udała się na jednodniową wycieczkę do Siedlec pod opieką wychowawców.

Jedną z atrakcji tego wyjazdu była wizyta w parku trampolin, gdzie uczestnicy mogli aktywnie spędzić czas i podszkolić swoje umiejętności akrobatyczne. Po wysiłku fizycznym wszyscy udali się na posiłek, a następnie do kina na film „Chłopiec z burzy”. Film zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach wyjazdu, którzy z zaciekawieniem śledzili losy, głównego bohatera, kilkuletniego Michaela.

Był to pierwszy wspólny wyjazd członków SKR, które w szkole w Lipnie działa od listopada 2018 r. i powstało z inicjatywy ks. Grzegorza Zasłonki. Mimo, że koło funkcjonuje zaledwie kilka miesięcy, cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów (obecnie 25 członków). Uczniowie bardzo chętnie przychodzą na spotkania, a także aktywnie angażują się w życie parafialne, szczególnie poprzez oprawę liturgiczną Mszy świętej (są ministrantami, lektorami i kantorami).

Dziękując Panu: za wspólne spędzenie czasu, za dzieci i młodzież, która aktywnie angażuje się w życie szkoły i parafii, przy tym dobrze się bawiąc i pogłębiając swoją wiarę, polecamy to dzieło w modlitwie Bogu.

Bożena Wasiluk

Zapraszamy do fotorelacji.