Droga Krzyżowa ulicami Sarnak

Tradycją naszej Sarnackiej parafii stała się terenowa Droga Krzyżowa. Od wielu już lat, po południu, w Niedzielę Palmową parafianie gromadzą się przy parafialnym kościele, aby uczestniczyć w tym modlitewnym nabożeństwie.

W tym roku Droga Krzyżowa ulicami Sarnak została odprawiona 14 kwietnia. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 16 od wstępu ks. proboszcza. Następnie ruszyliśmy w drogę z dużym brzozowym krzyżem przygotowanym na tą okazję. Nabożeństwo poprowadził ksiądz proboszcz. Krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych miejscowości z naszej parafii. Na zakończenie ks. proboszcz udzielił błogosławieństwa wszystkim, którzy tego dnia już byli na Mszy świętej. Bezpośrednio po zakończeniu Drogi Krzyżowej rozpoczęła się Eucharystia.

Dziękujemy wszystkim, którzy swą obecnością dali świadectwo swej wiary. Dziękujemy p. organiście za animowanie śpiewu, wszystkim parafianom, którzy włączyli się w śpiew i niesienie krzyża. W sposób szczególny pragniemy podziękować Strażakom, za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Zapraszamy do fotorelacji.