Nowenna Godzina i Tydzień Miłosierdzia

Wczoraj 28 kwietnia przeżywaliśmy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wolę powołania święta Miłosierdzia Bożego objawił, św. Faustynie Kowalskiej, sam Jezus Chrystus. 

Do Niedzieli Miłosierdzia przygotowywaliśmy się poprzez Nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawianą przez 9 kolejnych dni po Mszy świetnej wieczorowej. Podczas tegorocznej nowenny dziękowaliśmy Bogu za czas peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego, która przez ostatnie 3 lata odbywała się w naszej wspólnocie parafialnej.

Punktem kulminacyjnym Niedzieli Miłosierdzia w naszej wspólnocie parafialnej była odprawiona o godzinie 15  Godzina Miłosierdzia. Poprzez Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia wieczorowej Mszy świętej trwaliśmy na modlitwie. Nasze rozważania oparte były na poszczególnych sakramentach. Polecaliśmy Bogu między innymi: dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i młodzież do Bierzmowania. Przedstawialiśmy Bogu w adoracji indywidualnej nasze intencje parafialne jak również pamiętaliśmy o dziełach podejmowanych przez Caritas i prosiliśmy Boga o pokój na świecie. Nasze spotkanie modlitewne zakończyliśmy Eucharystią.

Dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę. Mamy nadzieję, że ten czas będzie owocował w naszych rodzinach, wspólnocie parafialnej i Ojczyźnie.

W trwającym Tygodniu Miłosierdzia w sposób szczególny zapraszamy do lektury Dzienniczka i modlitwy Koronką do MB za bliskich zmarłych.