Mamo wybacz

W 102 rocznicę objawień Fatimskich 13 maja b.r. w naszej parafii odbyła się procesja fatimska. Podczas Eucharystii, ks. proboszcz nawiązał do objawień z 1917 roku i zadań, które przekazała Matka Boża dzieciom w Fatimie. Ukazał trudność w przyjęciu i realizacji wezwania do nawrócenia i wynagrodzenia za grzechy ludzi. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym grupa parafian na czele z księżmi przeszli ulicami Sarnak modląc się na różańcu przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Podczas nabożeństwa polecaliśmy całą nasza parafię, wynagradzaliśmy Matce Bożej za znieważanie jej wizerunku. Była to forma ekspiacji i zadośćuczynienia, a zarazem forma wyznania wiary w Boga.

Dziękujemy wszystkim za udział, włączenie się w śpiew, powadzenie modlitwy różańcowej, niesienie figury MB Fatimskiej i zabezpieczenie trasy przemarszu.

Matko Boża Fatimska wstawiaj się za nami u swego Syna.

Zapraszamy do fotorelacji