I KOMUNIA ŚWIĘTA

W tym roku Pierwsza Komunia święta w naszej Sarnackiej parafii odbyła się, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca o godzinie 11:00. Po raz pierwszy do swojego dziecięcego serca przyjęło Pana Jezusa 10 dzieci, które w czwartek poprzedzający uroczystość przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania.

Rodzice jako odpowiedzialni za życie w wierze swoich dzieci starali się w swoich domach stworzyć modlitewny klimat i dbali o pogłębianie wiedzy religijnej poprzez udział w niedzielnej Eucharystii, katechezie, modlitwie różańcowej, roratach, drodze krzyżowej, nabożeństwie majowym. Natomiast na katechezie dzieci pod czujnym okiem ks. Grzegorza Zasłonki systematycznie przygotowywały się do sakramentu spowiedzi i pełnego uczestnictwa w sakramencie Eucharystii. Ten rok przygotowań był szansą na pogłębienie przyjaźni z Bogiem dla dzieci i całych rodzin.

Przygotowania to nie tylko zgłębianie wiedzy religijnej to również próby, techniczne które miały na celu dopracowania uroczystości od strony technicznej. Świątynia i jej otoczenie zostało starannie wysprzątane i przystrojone kwiatami przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Dziękujemy Bogu za sakramenty, dzięki którym dzieci mogą wzrastać w wierze kościoła katolickiego.