Drohiczyn poznany

12 czerwca b.r. 13 osobowa grupa Szkolnego Koła Religijnego działającego prze Szkole Podstawowej w Lipnie udała się na wycieczkę rowerową do Drohiczyna.

16 kilometrowy odcinek, dzielący nas od duchowego centrum naszej diecezji, pokonaliśmy rowerami. Podczas jazdy nie brakowało, dobrego samopoczucia, rozmów i uśmiechów. Aby dostać się do Drohiczyna musieliśmy pokonać rzekę Bug, co udało się dzięki promowi. Przepłynięcie rzeki promem to była pierwsza z atrakcji. Mogliśmy zaobserwować jak można wykorzystać nurt rzeki do jej przepłynięcia.

W Drohiczynie spędziliśmy czas poznają jego historię, począwszy od Muzeum Diecezjalnego, Muzeum Motoryzacji, Muzeum Kajak, poprzez wycieczkę Meleksami podczas której dowiedzieliśmy się wielu informacji m. in o pobycie w tym miejscu św. Jana Pawła II. Był czas aby zobaczyć jak mieszkają, pracuję i zdobywają wiedzę klerycy (przyszli księża) podczas zwiedzania drohiczyńskiego seminarium. Był czas na zabawę, ale i wspólną modlitwę. Po licznych atrakcjach był również czas na posilenie ciała przy ognisku i na lodach.

Atrakcją była również gra terenowa – paintball, podczas której mogliśmy pobiegać i sprawdzić swoje siły podczas działania taktycznego i wspólnotowego.

Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i ubogaceni duchowo.

Zapraszamy do fotorelacji.