Pielgrzymowali z Apostołami

W dniach 20 – 28 czerwca b. r. w parafii Sarnaki przeżywaliśmy Pieszą Nowennę przed uroczystością odpustową ku czci świętych Apostołów: Piotra i Pawła patronów kaplicy w Mierzwicach. Nowenna miała nas przygotować do odpustu i wzbudzić w nas ducha ofiary i poświęcenia przez trud pielgrzymowania.

Nowenna polegała na codziennym pielgrzymowaniu z kościoła parafialnego w Sarnakach do kaplicy w Mierzwicach, której patronują święci apostołowie Piotr i Paweł. Pielgrzymka, której przewodził ksiądz Grzegorz, rozpoczynała się wieczorną Eucharystią. Trasę ośmiu kilometrów, w grupie około 60 pielgrzymów, pokonywaliśmy ze śpiewem na ustach. Nieodłącznym elementem naszej nowenny była modlitwa różańcowa i konferencja (poświęcona cnotom boskim i ludzkim na przykładzie świętych apostołów Piotr i Pawła). Po dotarciu do Mierzwic gromadziliśmy się razem z mieszkańcami wokół wystawionego Najświętszego Sakramentu, odprawialiśmy nabożeństwo czerwcowe i polecaliśmy intencje z którymi pielgrzymowaliśmy Bogu w Nowennie przez wstawiennictwo świętych apostołów Piotra i Pawła. Po skończonej modlitwie przychodził czas na Agapę przygotowywaną przez mieszkańców Mierzwic.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w nasze pielgrzymowanie, poprzez kierowanie ruchem, modlitwę różańcową czy śpiew. Dziękujemy Bogu za wspólne pielgrzymowanie. Ufamy, że dzieło, którego byliśmy częścią będzie owocowało w nas samych i w życiu naszej parafii. Dziękujemy mieszkańcom Mierzwic za życzliwość, gościnę i każdy gest dobrej woli. Święci apostołowie Piotrze i Pawle – wstawiajcie się za nami.

Pielgrzym