Czerwcowe

Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Serce Pana Jezusa. W tym czasie w tradycje kościoła w Polsce wpisuje się Nabożeństwo Czerwcowe. Praktyka ta ma na celu ukazać ogrom miłości Boga do człowieka i zaszczepić w wiernych ducha wynagrodzenia za grzechy ludzkości. 

W naszej parafii Czerwcowe połączone jest z Eucharystią wieczorną. Podczas tegorocznej czytanki poznawaliśmy nauczanie świętego Jana Pawła II i odniesienie Serce Jezusowego do naszego życia w świetle wspólnoty kościoła powszechnego. Msza święte kończyła się śpiewem Litanii ku czci Serca Jezusowego i błogosławieństwem. 

Dzieci na zakończenie nabożeństwa dostawały puzzle, które utworzyły obraz Jezusa. Najpilniejsi uczestnicy Czerwcowego zostali nagrodzeni słodkościami i pluszowymi maskotkami.

Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas, kiedy mogliśmy uwrażliwiać swoje serca na miłość Boga i pielęgnować w swoich sercach ducha ofiary i poświęcenia.