Piesza Parafialna Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej

31 sierpnia b.r., już po raz 75 parafianie z Sarnak, (w tym roku w grupie około 400 osób), pielgrzymowali do Bazyliki Mniejszej w Leśnej Podlaskiej. Nasza pielgrzymka miała charakter rodzinny. Pielgrzymowały całe rodziny. Cieszy udział bardzo dużej ilości dzieci, tych prowadzonych w wózkach przez rodziców i tych zdążających o własnych siłach.

28 kilometrowa trasa pielgrzymki wiodła przez Stare Litewniki, Walim, Kornicę i Klukowszczyznę. Podczas modlitw pielgrzymkowych (poranna, godzinki, różaniec, koronka, droga krzyżowa, wieczorna) w sposób szczególny polecaliśmy Bogu rodziny i sprawę ochrony życia.

Do Leśnej Podlaskiej dotarliśmy przed na godz. 17- tą. Po powitani przez Ojców Paulinów i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia pokłoniliśmy się Matce Bożej Leśniańskiej. Ubogaceni wspólnym pielgrzymowaniem i oczyszczeni sakramentem pokuty uczestniczyliśmy we Mszy świętej o godzinie 18. Umocnieni Eucharystią szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.

Znaczna część pielgrzymów powróciła na godzinę 24, aby uczestniczyć w Mszy świętej, której tradycyjnie już przewodniczył ks. Andrzej Jakubowicz proboszcz sarnacki.

Dziękując Bogu za możliwość pielgrzymowania i sprzyjające warunki. Dziękuje wszystkim za obecność, modlitwę, podjęcie trudu pielgrzymowania. Dziękuje osobom zaangażowanym w pomoc na trasie pielgrzymki. W sposób szczególny: służbom porządkowym, grupie muzycznej, tubowym i znaczkowym.

Dziękuje w imieniu pielgrzymów za ciepłe przyjęcia (te na postojach i w drodze), gościnę, dobre słowa i modlitwę.

Już dzisiaj zapraszamy za rok na kolejne nasze wspólne pielgrzymowanie do Leśnej Podlaskiej.

Zapraszamy do fotorelacji.